Nauka szycia na maszynie

Najważniejsze przy nauce szycia to dużo ćwiczyć i nie zniechęcać się niepowodzeniami.

Na początku najlepiej szyć “na sucho” czyli bez nitki,po kartce papieru. Szycie prosto i zakręty o 90 stopni można ćwiczyć szyjąc po dużej kartce w kratkę, do falistych i zaokrąglonych kształtów warto narysować esy-floresy.

Po fazie szycia na sucho można przejść do szycia właściwego. Naukę najlepiej zacząć od uszycia poszewki na poduszkę lub innego projektu z prostymi szwami i bez małych elementów. [hasła pokrewne: rodzaje ściegów, biżuteria, artykuły fryzjerskie ]

Następnie można przejść do szycia ubrań. Najprościej jest uszyć spódnice na gumce i kimonowe topy. Wiele gazet ma w swojej ofercie gotowe kroje,  gdzie modele mają zaznaczony stopień trudności za pomocą kropek. Warto zacząć od szycia rzeczy z jedną kropką – są to ubrania bez guzików i bez zamka, ponieważ równe zrobienie dziurek czy też wszycie suwaka to już wyższa szkoła jazdy.

Fachowe magazyny do szycia oferują szczegółową instrukcję szycia modeli z obrazkami przedstawiającymi poszczególne etapy. Jest to spore ułatwienie dla osób początkujących.

Na początku, aby się nie zniechęcić, nie warto zabierać się do szycia ubrań typu marynarka, czy płaszcz na podszewce. Na ambitniejsze projekty przyjdzie czas.

Rada:

Ważne jest dokładne przerysowanie wykroju i dokładne krojenie. Na początku najlepiej jest wszystko sfastrygować i narysować sobie kredą krawiecką linie pomocnicze, dzięki którym łatwiej uzyska się proste szwy.

 

Powiązane tematy z artykułem: artykuły fryzjerskie biżuteria maszyna do szycia lidl