Jak zostać krawcową

Aby zostać krawcową, na starcie wystarczy odrobina pasji. I chociaż początki nie zawsze będą łatwe, a zabawa z szyciem może wymagać inwestycji, z czasem nasze zaangażowanie na pewno zaprocentuje

Zawód samodzielnego krawiectwa robi sie coraz bardzie popularny. Świadczy o tym np. bardzo duża popularność pierwszej w Polsce Kawiarenki Szyciowej w Łodzi, gdzie za 10 zł za godzinę, a w przypadku studentów szkół artystycznych i odzieżowych za 5 zł, można wypożyczyć jedną z 25 maszyn, zarówno domowych, jak i profesjonalnych. [więcej w: sciegi, rodzaje sciegow, ściegi ]

Krawcowe-samosie, których efekty prac coraz częściej można podziwiać na blogach, twierdzą, że szycie nie jest trudne – potrzeba tylko pasji, zacięcia i cierpliwości. Nie każdy projekt od razu wyjdzie, a zaczynając od zera trzeba być przygotowanym, że na początku będą ofiary w materiałach.

Szycie najlepiej zaczynać od prostych wykrojów. Trudniejsze sa przeróbki, chyba że chodzi o podwinięcie spodni. Jeśli w grę wchodzi zwężanie czy zmiana kroju, to większość początkujących sobie z nimi nie poradzi.

Szycia można nauczyć się samemu, można również zapisać się na odpowiedni kurs. Samoukom przydadzą się książki i czasopisma oraz kursy i tutoriale internetowe, których w sieci jest coraz więcej. Jeśli chodzi o kursy to oferują je szkoły w całym kraju. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych a osiągają nawet kwotę do kilku tysięcy złotych. Zalezy to od zakresu i czasu trwania nauki. W internecie można znaleźć również prywatne oferty indywidualnych kursów. Jeżeli intersuje nas uszycie konkretnej części garderoby to można wybrać kompleksowy kurs lub pojedyncze warsztaty dotyczące np. spódnic czy ubrań z dzianin.

Powiązane tematy z artykułem: rodzaje sciegow sciegi ściegi